جوشکاری آلومینیم به روش TIG وعیوب آن

مطالب دیگر:
📜پاورپوینت آموزش درس دهم علوم پایه ششم (خیلی کوچک، خیلی بزرگ)📜پاورپوینت مفهوم بهره وری در سازمان ها📜پاورپوینت تعيين و محاسبه شاخص های بهره وری در مدیریت بهره وری سازمانی📜پاورپوینت نیروگاه کارون 3📜خلاصه فصول نهم تا دوازدهم کتاب راهنمایی و مشاوره شغلی و حرفه ای و نظریه های انتخاب شغل شفیع آبادی📜پاورپوینت مدل های بهره وری در سازمان📜پاورپوینت تعاریف، شاخص ها، تجزيه و تحليل بهره وری سازمانی📜پاسخ به پرسش مهر سال 96 رئیس جمهور حسن روحانی📜تحقیق مهارت کاربردی در محیط شبکه های اجتماعی📜تحقیق اعتیاد و ساماندهی معتادین حاد رها شده و پرخطر در کشور📜شناسایی رابطه تصویر شرکت و بازاریابی رابطه مند با قصد استفاده مشتریان از خدمات بانکداری اینترنتی📜تحقیق ارزیابی مسأله امنیت و محرمانگی درآموزش الکترونیکی📜تحقیق آشنایی با سیستم های بیومتریک📜تحقیق تهیه مدل کسب و کار برای سیستم📜تحقیق روش های پاکسازی ذهن📜تحقیق راه های پاکسازی ذهن از افکار منفی در روان شناسی📜جزوه حل سوالات درس الکترومغناطیس آمادگی کنکور ارشد فیزیک📜پاورپوینت مزیت رقابتی📜تحقیق آموزشی گرافیک کامپیوتر📜پاورپوینت اصول اخلاقی در بازاریابی📜جزوه حل تمرین مکانیک تحلیلی کارشناسی به همراه حل مسائل📜پاورپوینت اصول گودبرداری و سازه های نگهبان📜مقاله ترجمه شده با عنوان نقش بازاریابی رسانه ای دیجیتالی و اجتماعی در رفتار مشتری،به همراه اصل مقاله📜ترجمه مقاله تعامل اجتماعی، راحتی و رضایت مشتری: تأثیر تعدیل کننده تجربه مشتری📜پاورپوینت آموزش درس نهم کتاب مطالعات اجتماعی پایه هشتم (ظهور اسلام در شبه جزیره عربستان)
جوشکاری آلومینیم TIG ,جوشکاری,تحقیق,مقاله,پایان نامه,پروژه,متالورژی,مهندسی مواد,TIGدانلود,تمقالات دانشجویی,دانلود مقاله,دانلود تحقیق,بهترین,بهترین سایت تحقیق آماده,دانلود رایگان,پاورپوینت,سایت تحقیق دانشجویی,سایت مقاله,تحقيق آماده|39005927|njt
باری دیگر یکی دیگر از فایل ها با عنوان جوشکاری آلومینیم به روش TIG وعیوب آن آماده دریافت می باشد برای دانلود به ادامه پست مراجعه نمایید.

این فایل word جامع و کاربردی به بررسی کامل جوشکاری آلومینیم به روش TIGوعیوب آنپرداخته است

مقدمه
از آلومینیم و آلیاژهای آن بنابر خواص ویژه ای که دارا میباشند و اینکه از نظر اقتصادی نیز به صرفه هستند در صنعت استفاده های فراوانی میشود . مقاومت بالا در برابر خوردگی آتمسفری هدایت حرارتی مناسب (حدود 60 درصد مس) هدایت الکتریکی بالا ، وزن سبک (حدود 3/1 سایر فلزات معمول ) همچنین قابلیت ماشینکاری و جوش پذیری این فلز آلیاژهای آن از جمله خواصی است که مصارف گوناگون این فلز و آلیاژهای آنرا سبب شده است.
صنایع فضایی (هواپیما و ساخت سفینه ها) ، صنایع اتومبیل سازی ، صنایع ساختمانی و هسته ای از جمله مصرف کنندگان این فلز میباشند.
در صنایع هسته ای این فلز و آلیاژهای آن بعنوان غلاف سوخت راکتورها بخصوص راکتورهای تحقیقاتی بکار برده میشود. این امر موهون سطح مقطع نوترونی پایین این فلز در کنار سایر ویژگیهای ذکر شده میباشد مقاومت در برابر خوردگی باعث محافظت سوخت شده و مانع ورود تولیدات ناشی از گداخت هسته ای به داخل خنک کننده میشود و هدایت حرارتی بالا اهمیت خاصو خود را خواهد داشت. علاوه بر این در صنایع هسته ای برای نگهداری آب سنگین نیز از تانکهای آلومینیمی استفاده میشود.
با توجه به استفاده های فراوان از آلومینیم و آلیاژهای آن لزوم شکل دادن قطعات مختلف به اشکال مختلف روشن است و یکی از روش های تهیه قطعات ، جوشکاری اجزای کوچکتر به هم میباشد . آلومینیم و آلیاژهای آن با انواع روشهای جوشکاری ذوبی (TIG ، MIG ، الکترود دستی ، جوش مقاومتی ، جوش الکترونی و ...) قابل اتصال به یکدیگرند. نوع آلیاژ، وضعیت اتصال ، استحکام مورد نیاز، ظاهر جوش ، قیمت ، هزینه تمام شده از عوامل انتخاب نوع جوشکاری است گذشته از این هر یک از روش های فوق داری مزایا و محدودیتهای ویژه خود میباشد.
کاربرد و عمر قطعه تعیین کننده نوع آلیاژ ، عملیات حرارتی و روش اتصال است . طرح اتصال در انتخاب روش کار موثر میباشد برای مثال از جوشکاری مقاومتی ، فشاری و اولتراسونیک بیشتر برای اتصالات روی هم و از جوشکاری قوس الکتریکی مخلوط یا جوشکاری گاز و شعله برای اتصالات سر به سر یا لب به لب استفاده میگردد .نکته دیگر در این زمینه ویژگیهای خواص مورد نیاز در محل اتصال از جمله استحکام ، ضربه پذیری ، خستگی ، رفتار خوردگی و غیره میباشد .